• Önce Üzüm Çekirdeği Yağı 30 Kapsül
Önce Üzüm Çekirdeği Yağı 30 Kapsül
Ürün Kodu : 8682032001808       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :   Önce

Önce Üzüm Çekirdeği Yağı 30 Kapsül

Üzüm Çekirdeği Yağı içeren takviye edici gıda

Üzüm Çekirdeği Yağı yüksek proantosiyanidin kaynağıdır. Proantosiyanidinler koyu renkli meyvelerin rengini veren maddelerdir. Mor ve kırmızı renge sahip meyve-sebzeler bünyemiz için koruyucu etkiye sahiptir. Genel destekleyici olarak önerilir.

KULLANIM ÖNERİSİ

 11 yaş ve üzeri yetişkinler için besin desteği olarak günde 2 kapsül kullanılması önerilir.

 

Beslenme Değerleri
1 Adet Üzüm Çekirdeği Yağı Kapsülü İçin   %RAD*/DV*
Besin Enerji / Feeding Energy 5,6 kcal / 23,0 kJ                0,28
Toplam Yağ / Total Fat 0,50 g 0,71
Protein / Protein 0,06 g 0,12
Doymuş Yağ / Saturated Fat 0,06 g 0,30
Tekli Doymamış Yağ / Monounsaturated Fat 0,10 g **
Çoklu Doymamış Yağ / Polyunsaturated Fat 0,34 g **
Karbonhidrat / Carbonhydrate 0,00 g 0
Lif / Fibre 0,00 g 0
Sodyum / Sodium 0,00 g **
%BRD*** / DV ***
Üzüm Çekirdeği Yağı / Grape Seed Oil 500 mg **

 

 

Üzüm Çekirdeği

KULLANIM ALANLARI

Üzüm çekirdeği, özellikle antioksidan etkinliği nedeniyle birçok kullanım alanına sahiptir. Kalp ve damar sağlığını desteklemek amacıyla tüketilir. İçerdiği polifenoller sayesinde kan basıncını düzenlemeye destek olur. Kozmetik amaçlı kullanımı da mevcuttur. Özellikle cilt bakımı amacıyla uygulanır.

KÖKENİ

Üzüm, bilimsel adı vitis viniferae olan bitkinin meyveleridir. Siyah üzüm olarak da bilinir. Çok yıllık odunsu bir asmadır. Genellikle ılıman iklim koşullarında yetişir. Besin olarak kullanımı dışında sanayi kullanımı da olan bir meyvedir. Yaş ve kurutulmuş olarak günlük beslenmeye eklenir. Şarap, gıda ve ilaç sanayide de kullanılmaktadır.

FAYDALARI

İçeriğinde vitamin E, proantosiyanidinler ve doymamış yağ asitleri bulundurur. Yapılan bilimsel çalışmalarda özellikle resveratrol ve kateşin içeriğine değinilmiştir. Resveratrol içeriği nedeniyle özellikle kalp ve damar sağlığını koruyucu etkinliğe sahip olduğu bilinmektedir. Üzüm çekirdeğinin de serbest oksijen radikallerinin oluşumunu engellediği bilinmektedir.

TARİHİ

Akdeniz ve ılıman iklim koşullarına adapte olmuş bir bitkidir. Geniş bir dağılım alanına sahiptir; Orta Akdeniz ve Akdeniz dışı bölgeler dışında batı Avrupa'dan Trans-Kafkasya bölgesinde ve Akdeniz Havzası çevresine dağılmıştır. Oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihte Doğu Akdeniz bölgelerinden, üzüm ekiminin yavaş yavaş batıya doğru yayıldığı görülmektedir. Yunanistan ve Girit'in bağcılığın başlaması M.Ö. beşinci bin yılda başlamış. İtalya'da, asma ekiminin M.Ö. dokuzuncu yüzyıla dayanmaktadır. İspanya'da ve Mağrip'te MÖ son binyılın ilk bölümünde bağcılık ve bağcılık tesisinin kurulmasında ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı görünmektedir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.